Šialený rok 2020

Predstava a ciele boli jasne stanovené. Tešil som sa na to, ako budem cestovať a užívať si život naplno, spoznávať ľudí z rôznych kútov sveta. Potom sa však niečo stalo, čo zmenilo všetkým ľuďom po celom svete ich plány.

Začalo to úplne po tichu vychádzajúc z totálnej tmy. Nikto nevedel, čo sa vo vzduchu odohráva. A boom! Zrazu sa začali objavovať prvé obmedzenia. Zakrývanie svojej identity, obmedzovanie cestovania a pohybu ľudí. Totálne to nabúralo systém fungovania spoločnosti. Zachytilo to samozrejme aj mňa. Mal som cestovateľské plány na celý rok. Prvou destináciou bola Škandinávia. Ale keď sa mi zrušil prvý let mi to začalo ničiť harmonogram. Takže som ostal v rodnom meste.

Čo teraz? Ako sa k tomu postaviť? Nenachádzal som riešenie. Všade sa o tejto celosvetovej situácii, každý deň od rána až do večera, písalo a hovorilo. Začiatky týchto radikálnych zmien boli extrémne ťažké.

Som človek milujúci poznávanie sveta – to už, ale zrejme viete. A tak som sa snažil zvyknúť si na moje rodné mesto, kde som neplánovane zakotvil. Pre niekoho to môže byť samozrejmosť, ale keď máte jednu z najvyšších hodnôt práve cestovanie, zarazí vás to. Vašim cieľom je predsa cestovať a nie byť na jednom mieste.

Neustále mi to behalo hlavou. Rozmýšľal som nad tým, čo vlastne budem robiť. Musel som objaviť spôsoby, ako si užívať ten čas so sebou, momenty, ktoré mi prichádzali do života. Bola možnosť zúčastniť sa rôznych športových akcií, kde som poznal svoje limity, prekonal samého seba. Podarilo sa mi navštíviť aj pár prímorských európskych destinácii, aspoň na krátky čas. Dobilo mi to baterky a dávalo nádej na zlepšenie situácie.

Od začiatku roka ubehol už nejaký ten piatok, a jasne sa ukázalo, že určitým ľuďom ide o moc nad ďalšími ľuďmi, ktorých môžu bezprávne kontrolovať. Nič nie je jasne stanovené.

Verím, že sa to čo najskôr podarí vyriešiť a ľudia sa začnú preberať. Zastal čas pre veľa ľudí a mnohí stratili prácu, ktorá ich živila. Obmedzenia sa stále menili a aj naďalej menia. Príde mi to tak, že si z ľudí už niekto robí srandu, a to nie je dobré. Veď sme ľudia. Dokázali sme pohnúť váhami tohto sveta, prežili sme kadečo, keď sa pozrieme spätne do histórie.

Pre túto situáciu je tu riešenie – SPOLUPRÁCA na svetovej úrovni.

Komentáre