Rande sám so sebou

Ísť niekam na víkend alebo na dovolenku sám? Si sa zbláznil? Nie. Jednoducho mám pocit, že potrebujem vycestovať, načerpať energiu a kreatívne tvoriť. Veď kreativite sa najlepšie darí, keď je človek v absolútnej pohode a kľude. A tak som sa vybral…

Jeden večer som sedel pri počítači a uvažoval nad šialeným nápadom dať si rande sám so sebou. O tejto myšlienke som počul, keďže sa hovorí, že je skvelé obdarovať sa za svoje úspechy a pokroky v živote. Je to jedna z darov vďačností. Raz za čas, keď to príde, treba urobiť takéto rozhodnutie.

Mňa si to zavolalo tiež a tak som surfoval po internete a hľadal, doslova prstom na booking.com, kde by som zakotvil. Mám to. Pôjdem do Vysokých Tatier, sám. Veď mám predsa skúsenosti zo sólo cestovania, tak sa nemám čoho báť a osobne mi to nepríde vôbec divné. Ak si niekto myslí, že je to šialený nápad – možno aj je, riadim sa intuíciou, ktorá má občas veru ušľachtilé nápady.

Blížil sa začiatok víkendu a ja som vedel, že ma čaká oddych aj práca, ktorú milujem. Naštartoval som auto a vyrazil plnou parou vpred. Cestou som sa kochal výhľadmi na majestátne Vysoké Tatry, z ktorých sála neskutočná energia. Po príchode som sa ubytoval a začal tvoriť. Kamera-klapka-akcia…Prvé fotky, posty, citáty. Nezastavil som sa. Doslova!

Za popredný výkon bol zaslúžený wellness a skvelé jedlo. Užíval som si každý moment. V hlave plno myšlienok a uvedomení. A takto pokračoval celý priebeh pobytu.

Čo mi tento víkend dal?

  • mal som možnosť počúvať svoje myšlienky,
  • vytvoril som videá/fotky/citáty a plno ďalšieho materiálu,
  • oddych, ktorý som potreboval,
  • aj keď som si zabudol notebook, tvoril som neustále.

Je skvelé, keď si každý z nás nájdeme čas sami pre seba. Poznáme tak viac naše vnútra a zistíme či dokážeme fungovať aj sami. Dôvodom je to, že ľudia sú na druhých závislí. Vznikajú tak zbytočne vyhrotené situácie, napr. vo vzťahoch a blokovanie ľudí v plnení ich snov.

Ak sa naučíme byť sami v prítomnom okamihu – začnú sa diať veci. Môžu prísť skvelé nápady, rozhodnutia, nájdenie riešení pre životné situácie.

Komentáre