Psychopecka, jav, ktorý u mňa nastal

Hovorí sa, že cestovaním spoznáš nielen svet ale zároveň seba samého. Zažiješ momenty a situácie, ktorým budeš čeliť v danej krajine sám. A práve s tým je spojená „psychopecka“, ktorá hovorí o pohľade za tiene single cestovania.

karol on the way na pláži

Život mi ponúkol možnosť cestovania po svete. Vidieť lokality, v ktorých som v živote nebol. A tak neustále uvažujem kam ísť, kedy a čo tam budem robiť. Prečo ma do danej lokality ťahá. Poviem vám na rovinou, človeka to dokáže poriadne zmiasť. Rozhodol som sa nechať viesť životom a časovo to naplánovať tak, aby som žil spokojne a poznával krásu a čaro sveta, ľudí. A potom to prišlo.

WOW! Krása, idem spoznávať svet. Nesmierne sa na to teším. Akurát tam idem sám. Ale však to nejak zvládnem. Nenašiel som nikoho, kto by sa vedel pridať na tieto cesty, tak prečo by som mal doma sedieť na zadku. Sú ľudia, ktorí cestujú v skupine. Vždy som im to závidel. Lenže, bývali aj časy, kedy som chcel ísť niekam ale nemal som s kým. Tak som ostal doma.

Vnútorne som však cítil, že to potrebujem, mám prestať riešiť či niekto pôjde so mnou alebo nie. Veď čo sa môže pri najhoršom stať? Pár telefonátov rodine, priateľom že je to ťažké, že neviem či to dám. Keď to prekonáš, získaš sebadôveru a potrebnú silu.

Pri cestovaní zažiješ silné emócieMeditácia pod fontánou
Moje uvedomenie prišlo keď som pristál, že som v cudzine úplne sám. Nastal u mňa jav, ktorý som nazval „PSYCHOPECKA“. Prišiel som na ubytovanie a nebol som vo svojej koži. Ako som riešil takúto emóciu? Bohužiaľ som hľadal útechu a kúpil som si krabičku cigariet. Uzemnilo ma to a ukľudnilo. Trvalo mi min. 3 dni kým som sa z toho spamätal a konečne si užíval každý deň. S odstupom pár týždňov cestovania som si zvykol na cestovanie a poznanie seba samého, ľudí, kultúry. A začalo to pravé dobrodružstvo.

Kde som prišiel na tieto myšlienky a uvedomenia?
Trošku som precestoval Indonéziu a na vlastnej koži som zažíval všetky situácie, ktoré spomínam vyššie. Po čase som si uvedomil, že som získal slobodu času a priestoru, rozhodovania, a zodpovednosť.

Je single cestovanie pre mňa?
Na prvom mieste si treba odpovedať na otázky týkajúce sa financii, cestovaniadobrodružstva. Ak na to máš „gule“ tak vrelo odporúčam ísť poznávať svet. Kdekoľvek budeš, spoznáš skvelých ľudí, s ktorými sa skamarátiš. V súčasnosti ti stačí minimálny budget na to, aby si poznal danú krajinu. Stačí cestovať štýlom „backpack“, čiže s malým batohom a pár základnými vecami, kúpiť si letenku a poznať vysnené lokality. Uvediem príklad: Ak by si išiel napr. na Bali na 1 mesiac, tak celá dovolenka ťa vyjde so všetkým na 40 000 CZK/1 600 EUR  (a to bývaš v hosteloch, apartmánoch, máš motorku, letenky, stravu a cestuješ po ostrove)

Opýtam sa vás: „Viete si predstaviť cestovať sám/sama na nejaký čas? Prípadne, zažili ste niekedy single cestovanie? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

Komentáre