Prečo sa mi neplnia moje sny?

Máme mnoho snov. Buď si ich naplníme alebo trpíme, že sa nám ich nedarí plniť. Ako je ale možné, že niekomu to ide lúsknutím prsta, a niekomu nie?

Niekto je na tomto svete po prvýkrát, niekto si rieši svoju karmu a musí pochopiť čo tu má za misiu, pretože každý ju máme. Tiež som sa tým divil, že niekto začne napr. podnikať hneď po strednej škole a je úspešný. Čím ti bolo? Vnímal toho viac ako ja? Mal odvahu? Gény? DNA? Výchova?

Všetko môže hrať rolu, ale myslím si, že skôr z nejakého nevedomého dôvodu daný človek počúval svoje srdce. Nemusel ani študovať osobný rozvoj a boom, našiel svoj sen a cestu. Ten človek si išiel za tým hlava nehlava. Sám sa formoval. Správni ľudia mu prichádzali do cesty, a on sa od nich inšpiroval a učil. Nezastavil sa.

Potom je tu ale iná situácia. Chceš mať krásny život, ale nevieš ako na to. To bol aj môj prípad. Vždy som si myslel, že pracovať vo firme a mať fajný plat, šplhať sa po rebríčku finančnom i kariérnom je to, čo mám robiť. Ako rodičia vždy hovorievali: vyštuduj, nájdi si dobrý job, ožeň sa, založ rodinu.

Ibaže, chcel som to? Hm… Musel som pátrať.

Mal som skvelé zamestnania, stabilný príjem, ibaže moje srdce chcelo ísť ďalej. Motivovali ma príbehy úspešných ľudí, ktorí doslova z nuly vybudovali jedinečné projekty. A preto som sa rozhodol konať aj ja. Zmena prístupu k životu, hľadanie informácií na internete a ich aplikovanie do života.

Teraz sa na to pozerám s úsmevom na tvári s odstupom pár rokov. Poviem vám, je to kus odvahy vykročiť do neznáma. Meniť svoje myslenie, názory, učiť sa každý deň a aplikovať zmeny do života, ktoré ma posunuli vpred. Pochopil som, že chcem žiť v láske a tá ma povedie. Trvalo mi, kým som pochopil, že som dlho žil v Egu, ktoré ma brzdilo.

Mám pre teba pár otázok, ktoré ti pomôžu bližšie pochopiť svoju situáciu:

  • Si si naozaj istý/á, že tento cieľ vychádza z tvojho SRDCA?
  • Naozaj sa mi páči môj aktuálny životný stav, ako žijem a fungujem?
  • Si k sebe dôveryhodný/á, úprimný/á?
  • Existuje niečo, čo ma brzdí v plnení snov a cieľov?

Dnešná doba sa zmenila a materiálny svet už nie je to, čo býval. Teraz nás svet učíť, že třeba ísť dovnútra seba a pátrať. Kto som? Čo chcem? Som šťastný? Žijem v strachu alebo láske?

Plno otázok, ktoré dávajú zmysel.

A prečo sa mi teda neplnia moje sny? Odpoveď musíš nájsť sám v sebe, ale podľa všetkého je to spôsobené tým, že nechceš urobiť niečo viac, než tvoje okolie. Napríklad, chodíš do práce a po práci iba oddychuješ a všetok voľný čas vyhadzuješ von z okna. Čo keby si ho radšej využil pre spísanie si snov a hľadanie ciest k ich dosiahnutiu?

PS: Spomeň si na seba, kde si bol pred niekoľkými rokmi a pozri sa na svoj život teraz. Páči sa ti aký je? Alebo chceš zmenu? Je tu cesta, no vykročiť na ňu musíš sám/a.

Komentáre