Prečo odchádzajú ľudia z tvojho života?

POZOR: Na cesta za svojimi snami môžeš prísť o veľa ľudí. Tvoje okolie sa vyčísti. Prečo to však tak je, že niektorí ľudia pri tebe ostanú do konca tvojho života a iní odídu?

Možno si to počul, možno nie, ale je to tak. Ľudia prichádzajú a odchádzajú. Ty sa posúvaš vpred, rozhodneš sa urobiť zmenu v živote, odísť zo svojho rodného mesta či krajiny a v tom okamihu si uvedomíš skutočné priateľstvá

Ako zistíš či máš ozastných priateľov?

Ak žiješ napríklad v zahraničí, či mimo svoje rodné mesto, zavolaj im. Porozprávajte sa, pospomínajte na staré dobré časy. Urob to kľudne niekoľkokrát do mesiaca. Potom pozoruj či sa ti daný priateľ ozve sám od seba. Ak áno – gratulujem, tá osoba je skutočný priateľ. Ak by však nie, niečo tu nehrá. Chápeš čo tým myslím?

Ľudia, tzv. pseudo priatelia sa ozývajú iba keď niečo potrebujú. Ale to nie sú priatelia.

Priatelia, ľudia, známy sa ti ozvú kedykoľvek. Myslia na teba stále a ty myslíš zároveň na nich. Zaujímaš sa o nich, spoločne sa posúvate vpred – aj keď ste od seba míle vzdialení. Nemá však obavy z toho, že si prišiel o mnoho známych a priateľov. Ty si ich dokážeš nájsť tam, kde sa aktuálne nachádzaš. 

Ako nájsť nových priateľov?

Môžeš si vytvoriť kamarátstva v práci s kolegami, alebo sa skrátka socializuj. Vyhľadávaj ľudí s podobnými záujmami ako máš ty. Skvelý tip, ktorý aj mne pomohol.

Postupom času si môžeš zanalyzovať fakt, že kamarátstva z detstva už nie sú také silné ako kedysi, pretože každý má svoj život, prácu, záujmy a ty do nich už nepatríš na 100 %. Tento fakt treba prijať a je to úplne v poriadku. Je to proces. Ľudia prichádzajú a odchádzajú. 

Ďalší príkad môže byť z cestovania. Ideš napríklad do Vietnamu, mesta Hanoj. Ubytuješ sa v hostely a stráviš v ňom cca 2 týždne. Spoznáš mnoho ľudí, z ktorých má každý iný život, iné plány. Veľmi rýchlo viete vytvoriť kamarátstva – pretože ste na podobnej vlne a rozumiete si. Super momenty zážitky. O 2 týždne všetko skončí a ty ideš ďalej. To sa napríklad stalo aj mne. Dlho mi trvalo to pochopiť a prijať to ako fakt a súčasť procesu. Každý sme z iného kútu světa, ale keď sa stretneme, obohatíme sa o fakty a skúsenosti. Ale, môžeme zároveň ostať aj naďalej v kontakte. 

Viem, nedá sa neustále udržiavať kontakt so stovkami, či tisíckami priateľov, ale vieš si vytvoriť okruch aspoň 10 priateľov, ktorým dôveruješ na 100 %.

PS: Máš aj ty takýto okruh priateľov, s ktorými si vzájomne dôverujete a dopĺňate sa?

Komentáre