Poďme si zahrať šachy abo si na ťahu

Okay. Vidíme, čo sa práve vo svete odohráva. Zrejme je treba prevziať zodpovednosť do vlastných rúk a začať si pomáhať.

Na svete je aktuálne 7,7 miliárd ľudí, ktorí vedia, čo je život. Netušili však, čo ich čaká. Nikto z nich nepredpokladal, že nastanú zmeny, ktoré poriadne zamiešajú karty v celom svete. Zem sa akoby poriadne otriasla, nakopala nás do najcitlivejších partii – zdravie, slobodný pohyb, cestovanie, vzťahy, strava, práca, peniaze.

Ľudia prichádzajú o stabilný príjem, prácu, možnosť cestovania, pohybu a k tomu sa pripája ešte strach o život. „Dokonalý“ recept na svetovú krízu. Vnímame to, čo sa deje okolo nás. Ľudia sa preberajú z nočných mor a uvedomujú si, že je potrebné prehodnotiť svoje hodnoty. V takejto situácii, aká sa práve vo svete deje, sa menia naše hodnoty. Zisťujeme že základnými hodnotami sú zdravie, rodina, práca a peniaze. Všetko je so všetkým prepojené, preto si myslím že na prvom mieste je zdravie. Boli sme veľmi chamtiví a na tieto základné hodnoty sme zabúdali.

Je načase spolupracovať a s rozumom sa pohybovať po šachovnici.

Spoluprácou vieme dotiahnuť všetko ďaleko. Vezmite si napríklad situáciu s rúškami. Ľudia zistili, že na našich územiach je nedostatok rúšok, a ak aj nejaké boli, rýchlo sa minuli. Oprášili sme staré stroje a začali vytvárať rúška a darovať ich ľuďom, prípadne predávať za rozumnú cenu. Ak dokážeme takto fungovať, dokážeme napraviť zlé rozhodnutia v živote a držať spoluprácu aj naďalej, nielen pri zlých situáciách. Naši predkovia taktiež zvládli ťažké časy počas vojny, minulých svetových chorôb a sme tu. Prevzali zodpovednosť za svoje životy. Preto je načase prevziať zodpovednosť za svoj život a dôverovať.

Si na ťahu a je len na tebe, ako sa rozhodneš, ako pristúpiš k svojmu životu, k ľuďom okolo teba, prírode, zvieratám. Ži a bojuj, pozitívna myseľ ťa zavedie k správnym rozhodnutiam a pomoci. Ver, že niekde je stále nádej, pretože, ako  sa hovorí: Nádej umiera posledná…

Ak sa ti tento článok páčil, zdieľaj ho, komentuj, nech sa dostane k ľuďom a pomôže im v motivácii do života. Nájdeš ma aj na sociálnych sieťach FB, IG, linkedin, Youtube. @karolontheway

Prajem vám všetkým veľa šťastia a sily. #zvladnemeto

Komentáre