Niekedy ťa tvoje telo prinúti sa zastaviť

Niekedy sa môže stať, že nás naše vlastné telo doslova zastaví, keď to už my sami vedome neurobíme.. Prečo
o tom píšem? Poviem vám, čo sa mne osobne stalo a ako ma situácie za posledné obdobie prinútili viac sa nad sebou samým zamyslieť.

Keď už to sám nedokážeš vedome urobiť, musí ti v tom pomôcť tvoje vlastné telo…

Áno, myslel som si, že  je všetko v poriadku. Veď som každý deň niečo pracovne porobil, dal si skvelé jedlo, relaxoval na pláži, pravidelne športoval. Občas som mal pocit, že by som sa mal zastaviť, ale nejako som to ignoroval. 

Potom sa však stalo to, čo som nečakal…

Jedného ráno, počas hygieny, som si všimol dvoch silno červených, asi 8cm čiar pod ľavým prsom, ale opäť som to neriešil, netušil som, čo to vlastne je. Ibaže, o pár dní neskôr, keď som sa zobudil, objavil som ďalšie fľaky na pravom predlaktí a veľkú, asi 5cm čerstvú chrastu na ľavom ľakti. To už som sa veru zľakol a spozornel som. Cítil som však, že to nie je nič smrteľné, ale pripadalo mi to dosť nepríjemné, keďže z ničoho nič sú to fľaky. Ešte v ten deň som navštívil lekáreň a v tom zmätku som nechal za lieky asi 35 EUR. UF! O pár eur som bol hneď ľahší… Nastavil som teda liečbu ako mi povedali… Nevedel som však, že si tieto fľaky dokážem preniesť z jednej ruky na druhú a že si to svojou nepozornosťou môžem rozšíriť po tele. Tak sa aj stalo. Mám teda fľaky na ľavej ruke aj na pravej, na hrudníku…

Ďalší deň som išiel kamarátke zaniesť peniaze za herbalife produkty. Keď som jej ukázal moje fľaky a že sa cítim byť nejaký unavený, povedala mi, že to je od jedného chrobáka. Ten chrobák sa volá „tomcat ant“! Podľa všetkého ma musel jednú noc počas spánku navštíviť, uhryznúť ma, alebo lentak zanechyť jeho kyselinu – pretože práve na ňu moja pokožka alergicky zareagovala. Takže, poznáme príčinu.Pre predstavu, pozrite si ako ten chrobák vyzerá. Dobrá správa je, že v našich končinách ho nenájdete, takže sa nemusíte obávať 🙂

Začal som teda používať rôzne maste, aloe vera gél aj prístroj HEALY. Teraz, s odstupom viac ako týždňa sa cítim lepšie a vyzerá to tak, že aj fľaky miznú. 

Dokonca sa stalo aj to, tým, že sa počasie mení zo dňa na deň, zobudil som sa jednej noci prepotený s pocitom zimnice a teploty. Zostal som zase v šoku. „Čo sa to zase deje?“ – pomyslel som si. Nemohol som zaspať, nebolo mi najlepšie. Nemal som chuť ani jesť. Vnútri som však vedel, že to nemá nič spoločné s aktuálnou situáciou, ale že mám proste oddychovať.. Preto som sa po rozhovore s jedinečnou Veru rozhodol ísť k doktorovi, aby som zistil, že čo je toho celého príčinou. 

No, čo si myslíte, že to bolo???

Ovplyvnila ma zmena počasia, málo som venoval času sebe samému. Našťastie to nebola žiadna viróza, či niečo tomu podobné. Odfúkol som si a išiel som dobíjať baterky.

Poviem vám, že som musel prehodnotiť všetko, čo sa dialo v mojom živote. Mal som problém lentak byť, viac oddychovať a nič nerobiť. Preto som bol aj v Sidemene (o pobyte a prečo som na toto úžasné miesto išiel, napíšem tiež článok), aby som sa zrelaxoval. Ibaže ma to aj tak dostihlo.

Teraz už viem, že mám nájsť väčšiu súhru medzi prácou, relaxom a časom venovaným sebe samému. Uvedomil som si, že moje zdravie má pre mňa najvyššiu hodnotu a že ja mám byť vždy na prvom mieste. Znie to sebecky? Podľa mňa nie. Pretože, aby som mohol tvoriť pre Vás, potrebujem byť silný a zdravý…, a na tom každý deň pracujem. 

PS: A čo vy, milí čitatelia, priatelia, vnímate svoje telo a myseľ? Viete, kedy máte toho veľa a chcete radšej relaxovať? 

Komentáre