Ľudská psychika dostáva zabrať

Posledné roky zažívame brutálne silné zmeny. Všetko okolo sa mení. Počasie, príroda, čas, ľudia. Čudujte sa svete, najviac to schytáva psychika ľudí.

Ľudská psychika vie na rôzne životné situácie byť veľmi citlivá Keď niečo začne byť v neporiadku, schytá to dokonca aj naše zdravie. Vznikajúce problémy nám robia len samé starosti a my nevieme čo ďalej. Podráždenie sa väčšinou prejaví na správaní jedinca, jeho pokožke, vnútorných orgánoch. Možno si to ani neuvedomujeme, ale taký nátlak má vplyv denne fungovanie ľudského tela. V neposlednom rade ľudia začali trpieť depresiami. Je to normálne? Ako to mohlo zájsť až takto ďaleko. Veď, pred mnohými rokmi to nebolo v takom rozmedzí ako teraz. Ľudia nevedeli, čo je to depresia, alebo sa mýlim?

Keď si človek v živote prejde ťažkou životnou situáciou (napríklad smrť blízkeho), podpíše sa to na jeho duši. Buď to zvládne, opráši sa a ide ďalej, alebo sa rozhodne vziať si vlastný život.  Stáva sa to hlavne u ľudí, ktorí sú psychicky labilní. Práve oni potrebujú najviac pomoci, aby všetko prekonali a získali späť svoju životnú silu. Týmto ľuďom môže pomôcť uvedomenie toho, že to rozhodnutie nemusí vychádzať z ich duše, ale z ich EGA. Nepochopenie vlastného ega vie človeka doslova rozobrať na kúsky. Sú aj také prípady, že niekto chce žiť v depresiách len preto, že to jeho ego chce. Chce byť hýčkaný ľuďmi okolo seba, ktorí ho iba ľutujú. Jemu sa to páči. Tadiaľto však cesta nevedie! To nie je život…

Existujú aj ľudia, natoľko silní, že zvládnu akékoľvek životné výzvy. Oprášia sa a pustia do hľadania riešení, nie výhovoriek. Zanalyzujú svoju psychiku, situáciu, ktorá sa im stala. Pochopia ju a idú ďalej. Svoje skúsenosti potom zdieľajú s ďalšími ľuďmi, ktorí si podobnými situáciami v živote prechádzajú. Sme ľudské bytosti a mali by sme si pomáhať.

Čo nám môže pomôcť?

Určite socializácia a zdieľanie svojich skúseností, odporúčaní. Vzájomne sa podporovať a pomáhať si. Ľudia to teraz potrebujú viac než kedykoľvek predtým. Psychika dokáže človeka aj ukľudniť a posunúť ho vpred. Nehovorím teraz o flegmatickom štýle typu „je mi to jedno“…, skrátka sa treba spamätať a nájsť odpovede. Pochopiť! To, že teraz možno zažívaš životnú frustráciu neznamená, že to tak musí byť po zvyšok tvojho života. Ty si strojcom svojho života a šťastia. Môžeš to kedykoľvek zmeniť. Máš na to. Rozhodnutie je iba na tebe…

Preto milý čitatelia, žite. Buďte plní pozitívnej energie. Ak vaša psychika zažíva zlé a ťažké obdobie, pustite sa do jej analýzy. Opýtajte sa seba samých otázky typu: „Odkiaľ tento problém pramení? Čo to spôsobilo?“ Zapíšte si odpovede, pocity na papier a potom nájdite riešenie, ako sa z tejto kaše dostať. Nápomocné sú meditácie na zbavenie strachu, odblokovanie problémov, čítanie kníh osobného rozvoja, videá na YouTube.

Komentáre