Keď ti tvoja myseľ nedá spať

Myšlienky, zamyslenie, hlava nie a nie prestať myslieť. Neustále uvažujeme nad blbosťami, ktoré nám zaberajú pamäť v našom harddisku. Poznáš ten pocit?Máme iba jeden harddisk „mozog“. Keď sa nám prehreje, dokážeme byť bez energie, nálady, nervózni, jednoducho nie sme vo svojej koži. Môžeme to prirovnať k pádu lavíny, ktorá všetko čo jej stojí v ceste ničí až kým sa niekde nezastaví.
A to sa môže stať aj u nás, keď neustále premýšľame, zahlcujeme harddisk a dlho sa z toho spamätávame.

V jednom momente dokážeme premýšľať nad tým, čo sa dialo včera, prečo mi tá a tá osoba ublížila, prečo mi nevyšlo to, čo som si stanovil a prečo sa mi neplnia moje sny. Zrazu začne prichádzať myšlienka o tom, že to chceš vzdať, že nevieš či je to to pravé orechové pre teba. Možno si začneš klásť otázky: Ako to mám zvládnuť? Čo mám s tým robiť? Čo mi tým život chce ukázať? Samé otázky… lenže, odpovede akoby neprichádzali. A čas stále uteká.

Čím je to neustále myslenie spôsobené?

Okolo nás sa deje veľmi veľa dobrého aj zlého. Očakávania systému, sociálne siete, vzťahy, práca. Vidíme zamilované páry, malé deti a v dospelom veku už potom túžime, keď to práve nemáme. Rodina sa do toho stará a pýta sa, tak čo, aké máš plány? Kedy budeš mať rodinu? Sociálne siete ukazujú to podobné a ešte k tomu „krásu“ životy úspěšných ľudí.

Je to už skrátka tak, nič s tým neurobíme. Môžeme však voči tomu byť odolní a ísť si plniť svoje sny. Práve tieto podnety dokážu v nás vyvolávať silné emócie, neustále premýšľanie, nepokoj na tele aj v duši.  Keď sa tak nad tým však zamyslíte, ste voči tomu odolní, alebo nie? Odpovedzte si na túto otázku a zapíšte si odpoveď.

Dôležité je si uvedomiť čo vlastne od života chceme. Nech to vychádza od srdca spojením mysle a ega – absolútna rovnováha. K tomu nám vie pomôcť či už meditácia, príroda, pobyt v tme alebo mentálny kouč/terapeut. Najlepšie je však nájsť dlhodobý nástroj, ktorý nám pomôže zvládať akúkoľvek situáciu v živote bez užívania návykových látok.

Ľudia mi hovoria, že sa stále hľadám, že neviem čo chcem!

Je v poriadku, že hľadáme to, čo chceme v tomto živote dosiahnuť. Čo je to čo mám robiť a byť tak prínosný pre svet. Vo svete sa deje to, čo sa deje, a je len na nás, ako sa k tomu postavíme. Iba hľadaním seba samého nájdeš samého seba. Je jedno, či máš 20, alebo 40. Dôležité je však to že nájdeš svoje poslanie.

Pre viac motivácie a inšpirácie zdieľaj ďalej a sleduj @karolontheway, nech sa tieto informácie dostanú k správnym ľuďom, ktorí sa potýkajú s podobnými životnými výzvami.

Štítky:
Komentáre