Je načase sa zamyslieť

Situácia vo svete nás prinútila hlbšie sa zamyslieť. Začali sme pátrať po informáciách, klásť otázky a hľadať na ne odpovede. Keď sa ťa niekto opýta: V čom spočíva život, čo mu na ňu odpovieš? Skús sa na chvíľku zamyslieť a napíš si odpoveď. Prečo sa to však pýtam. Život je cesta, ktorou sme sa rozhodli vybrať, cesta mnohých pádov a vzostupov, nástrah, prekážok. Je iba na nás, ako jednotlivé situácie zvládneme, ako im budeme čeliť. Niekedy však prídu situácie, ktoré sa ťažko dajú ovplyvniť. Hovorím o situáciách, ktoré nás prinútia žiť podľa pravidiel, s ktorými možno ani nesúhlasíme. Bohužiaľ, je to tak. S tým celým sa v určitom bode spája aj hľadanie pravdy.

Prečo ľudia prekrývajú pravdu strachom?

Predstavte si, že by vám niekto povedal celú pravdu o svete, kto je za čo zodpovední, kto, čo urobil. Vedeli by ste záležitosti a informácie, ktoré ľudia vo svete taja, pre ich dobro, aby sme boli zaslepení. A preto je pravda radšej skrývaná za rúškami nepravdivých informácii, ktorým ľudia dokonca uveria. Niekto sa snaží o našu nevedomosť a skrývanie svojho strachu pred ľuďmi. Dokedy bude takéto zaslepovanie ľudí trvať? Pripadá mi to, ako keby nasadíte zamilovanému mužovi ružové okuliare, ktorý by bol celý čas vo vzťahu a nevidel tú realitu, ktorá sa pred jeho očami odohráva.

 

ako správne filtrovať informácieVšímam si, že ľudia sa už začínajú pomaly prebúdzaťfiltrovať informácie zo sveta, aby mali lepšie životy, vnímali to, čo predtým nevnímali, a tak jediné, čo aktuálne môžeme urobiť, je zamerať sa hlavne na samých seba, spraviť si svoj názor a úsudok, odhodiť ružové okuliare.

Vo svete sa za posledné desaťročia deje veľké množstvo situácii, ktoré nás ovplyvňujú na dennej báze. Jednou z najhorších vecí je, keď veríte niekomu – môže to byť niekto z vašej rodiny, známa osobnosť, priateľ a svojim rozhodnutím vás sklame na plnej čiare. Také rozhodnutie môže spôsobiť chaos a závislosť. Následne nevieme, čo v takom prípade robiť.

 

Čo by sa stalo, keby sa začne odkrývať pravda, ktorá bola skrývaná za faloš, a zrazu by sme tieto informácie mali prístupné? Pomohlo by nám to k lepšej zmene? Podeľte sa o vaše názory.
Komentáre