Hejter skrytý za komentárom

Internet je prostredie, v ktorom nájdete čokoľvek. Informácii je tu neúrekom. Pozitívne aj negatívne správy, plné komentárov. Niekedy sa objavia aj tzv. hejteri.

Ľudia trávia na sociálnych sieťach veľa času. Stali sa súčasťou nášho života. Bez nich by sme si asi ťažko vedeli predstaviť život. Milujeme to, keď nám niekto naše príspevky komentuje, likeuje, zdieľa. Stávajú sa aj situácie, kedy sa nájde pár ľudí, ktorí akoby „schválne“ komentovali príspevky negatívne, neprajne. Je rozdiel, keď človek vyjadruje svoje pocity v online prostredí alebo naživo. Je to veľmi jednoduché, veď stačí mať profil a na príspevky, ktoré sa vám nepáčia, reagovať negatívne – hejtersky.

Prečo títo ľudia takto reagujú? Čo si chcú dokázať?

Uvedomujú si, že sú v anonymite a fyzicky ich nemôže nikto napadnúť. Osobne, face to face, by si taký komentár asi väčšina ľudí nedovolila. Preto radi reagujú negatívne. Je to normálne alebo nie je? Ak máte svoj profil a občas sa vám niekto takto vyjadrí, neberte si to osobne. Je to jeho životná výzva a potrebuje si niečo dokázať, resp. jeho ego sa rado prejavuje.

Napríklad, čo ma prekvapilo, keď prezidentka Slovenska navštívila Pápeža vo Vatikáne. Mala na sebe čierne oblečenie, cez hlavu čierny závoj. To ste mali vidieť tie komentáre ľudí. Zo začiatku som nechápal, o čo sa jedná, ale keď sa mi zobrazili fotky audiencií ďalších svetoznámych lídrov, pochopil som, že to tak má byť. U Pápeža sú prísne pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať. A tak ich musela dodržať aj pani prezidentka.

Podstatné na tom všetkom je, že sa zdieľajú aj informácie od ľudí, ktorí chcú týmto negatívnym ľuďom ukázať, že aká je v skutočnosti pravda. Vysvetľujú im, prečo sa ten človek tak vyjadruje, prečo sa tak oblieka, aké má prípadne zdravotné problémy a pod.

Stretli ste sa už niekedy s hejterskými komentármi? Ak áno, aká bola vaša reakcia?

PS1: Myslím si, že ak človek chce dať negatívny komentár, tak by ho mohol poňať konštruktívnou kritikou, resp. odporúčaním na zlepšenie alebo prípadne mali byť jeho postoje potvrdené faktami.

PS2: Podľa všetkého hejteri budú stále. To, že sú v anonymite a ďaleko od vás, im umožnilo, aby sa prestali chovať ako ľudia – ľudsky.

PS3: Hovorí sa, že aj negatívna reklama je reklama.

Komentáre