Frontový vojak

Bojujeme každý deň. Na rôznych frontoch, aby sme žili život, ktorý nás bude baviť.

Sme ľudia, homo sapiens sapiens a každý z nás má chyby, nedostatky, rôzne vlastnosti, uvedomenia. To nás robí jedinečnými. Avšak, v sebe vedieme boje. Nemyslím doslova boje na vojnových frontoch, ale s nami samými, našimi strachmi.

Odkiaľ prichádzajú tieto boje?
Každý boj má príčinu aj dôsledok. Vždy je za tým niečo silnejšie, čo nás má posilniť a posunúť vpred. Treba sa na daný boj pozrieť z iného uhla pohľadu. Zdelím vám môj boj, ktorý sa odohrával pred nedávnom. Potreboval som si vyriešiť záležitosti Vnútorný strach a stresspojené s podnikaním. Myslel som si, že všetko bude v poriadku, vybavím to ľavou zadnou. Lenže zrazu sa pustila lavína strachov, ktorá ma pohltila. Potreboval som získať informácie, aby som vedel, ako mám postupovať. Behačky po úradoch, k účtovníčke, získanie nových dokumentov. Bol som v jednom kole a celé to trvalo 1 mesiac. Mal som v sebe stres, lebo som chcel mať všetko, čo najrýchlejšie vybavené. Každý večer som v hrdle cítil hrču, ktorá mi nedala pokoj. Musel som zotrvať a vydržať toto obdobie.

Tieto boje prichádzajú hlavne z okolia a zo situácii, ktorým je potrebné čeliť. Ak im nečelíme, dokážu nás chytiť s odstupom času.

Ak sa u nás objavia boje, máme tendenciu byť emočne rozhodení, nebyť vo svojej koži, nedokážeme sa sústrediť a cítime sa byť vykoľajení. Pár hodín/dní to trvá, kým sa znovu naštartujeme.

Čo v takej situácii robiť?
Nedusiť v sebe pocity, ale hovoriť o nich. Dať tie emócie von a nájsť ľudí, ktorí vám pomôžu s vyriešením vášho stavu. Ubezpečia vás, že všetko bude v poriadku. Vašou úlohou bude dôverovať v proces, ukľudniť sa, urobiť všetko potrebné a ísť ďalej. Život nám nedáva tieto prekážky len tak.

Zažil niekto z vás životný boj, ktorý ťa posunul vpred a dodal silu a dôveru v seba samého?

Komentáre