Dôveruj v seba samého

Ľudia majú problém dôverovať si navzájom. Stáva sa to už bežne, že ste niekomu od srdca dôverovali, ale daná osoba vás sklamala. Je to bohužiaľ tak, ale čo keby vám teraz poviem, že vyšším levelom, je dôvera v SEBA SAMÉHO?

Je super niečomu veriť, keď to vychádza z Vášho srdca a je to Vaše presvedčenie, ktorému veríte a zároveň vám ho nikto nezoberie. Napr. veríte v seba, v svoj talent a výsledky, ibaže okolie vo vás neverí. Čo sta stane? Naplní sa to, čomu ste verili VY na 111 %! Nech si okolie hovorí čo chce. Treba iba zotrvať a jediný, s kým môžete súperiť, ste vy sami.

Existuje aj druhá strana mince, nazvime ju slepá dôvera..

Čo ak veríte niečomu, čo je v rozpoložení s vaším srdcom. Popíšem to na nasledovnom príklade: Máte chuť žiť so svojím partnerom. Vaša hlava vám nakecáva, že to je tá správna osoba pre vás a že to bude s ňou najlepší vzťah v živote. Možno v kútiku duše nie ste o tom 100 % presvedčený, ale nijak extra to neriešíte. Ibaže čo sa môže stať?

Myseľ vás dokonca dokáže zmanipulovať až tak, že tomu nepravdivému rozhodnutiu veríte.  Ego sa vtedy dostáva dopopredia a zakrýva to, čo cíti láska, ktorá čelila pravde a doslova vrieskala, aby ste s tým partnerom neboli. Pretože s ním jednoducho nemáte byť. Ibaže, vy ste počuli hlavu a mozog, možno aj to ego a chtíš. Už chápete? 

Toto bol iba príklad, na ktorom si myslím, že sme to všetci pochopili správne. „Pravda je niečo, čomu sa ľudia boja a vždy báli čeliť.“ Treba mať voči nej rešpekt, skôr počúvať osobnú pravdu vychádzajúcu z našich sŕdc. Počúvať sa, vnímať svoje pocity a to nás navedie správne. 

Vo svete je aktuálne mnoho informácií, ktoré nás neustále chcú rozdeliť. Jedna strana hovorí to, druhá zas to. Ďalším príkladom môže byť aj to, že niekto tvrdí, že jedna strana sveta útoči na tú druhú, niekto zase že druhá útočí na tú prvú. Aká je pravda? To nevieme. Ale chápete čo tym myslím dúfam. Ťažko sa to vyjadruje, pretože je to takaá „vyšší dífčí ako sa česky hovorí.! 

A sa pýtate, či existuje univerzálna pravda? Hm, opýtajte sa seba samých, čomu veríte. A hlavne, ak to, čomu veríte VY, pomáha ľuďom. Neškodí im. Tak môžeme spoločne teraz vyložiť karty na stôl a povedať, že tu môže cesta viesť správnym smerom.

Komentáre