Dokonalosť sama o sebe

Dokonalý systém, dokonalá manipulácia. Skoro na každom rohu. V offline aj online svete. Nie je to nádhera? Každodenná manipulácia kdekoľvek sa pozrieme. Je vidieť na každom rohu. Vyzerá to tak, že za chvíľku už za nás bude rozhodovať niekto iní, nie my sami. Budú nám chcieť ukazovať, čo si máme či nemáme kúpiť. Preto ma napadá otázka, je vôbec to, čo som si kúpil/a naozaj to, čo som chcel/a?

Firmy vedia, že ak chcú predať svoje produkty/služby, potrebujú zapojiť skvelú propagáciu, aby nás oslovili aj keď sme o danom produkte predtým neuvažovali. Robia to skvele. Ruku na srdce, koľkí z vás si po prezrení reklamy nikdy nekúpili niečo, čo nechceli? Je to normálne, stáva sa, že sa chytíme do siete.

Na druhej strane však vie byť propagácia aj skvelá, pokiaľ nám daný produkt či služba pomôže žiť lepšie životy a zároveň pozitívne pomôže svetu. Ľudia sa o život boja, a preto reagujeme na to, čo sa v našom okolí deje, čo čítame a vidíme na internete. A tak v nás stúpa hladina strachu o naše zdravie. Zdravie je to najdôležitejšie čo máme a preto vedia, kde máme naše slabiny. Je to v podstate manipulácia.

Predstavte si divadelnú bábku, ktorá je lankami prichytená ku konštrukcii, ktorú ovláda niekto iný. Vedie vás kam sa mu zachce, robí si s vami, čo chce. To je manipulácia našich životov.

Manipulácia je skvelý nástroj, ako človeka dostať na svoju stranu bez toho, aby o tom vedel a ľutoval toho. Najčastejšie sa objavuje v medziľudských vzťahoc. Ak takáto situácia nastane, je ťažké sa vrátiť späť a posilniť sa. Preto sa nenechajte naľakať na každú blbosť, ktorá vás iba oberie o vaše peniaze, čas, život. Keď sa zameriate na to, po čom vaše srdce túži, dokážete manipulácii odolať. Treba byť obozretný.

Čo si o manipulácii myslíte vy? Podeľte sa o komentáre.

Komentáre