Prečo sa naozaj oplatí žiť? 

Život nám neustále prináša mnoho výziev, ktoré sa nám dejú každý deň. Vážne, na dennom poriadku. Čelíme rôznym situáciám, na ktorých základe sa musíme rozhodnuť. Veď už od samotného ranného budíčka sa v nás otvára brána do sveta.

Keď sa pozriete spätne niekoľko desiatok rokov či storočí, zistíte, že sme stále tu, že? Naši predkovia neustále žili pod tlakom akýchsi zmien v spoločnosti ale vždy chceli žiť. Hľadali spôsoby ako ochrániť ďalšie generácie, dokonca aj bojovali za to, aby sme mali čo najlepšie životy. A práve teraz je rad na nás, aby sme aj my žili najlepšie ako vieme, spolupracovali.

Na povrch vychádza pravda, ktorá ukazuje, že nič nie je 100 % isté. Všetko sa mení pomaly zo dňa na deň a my neustále na to nejako reagujeme…, niekedy až tak, že nám to zoberie toľko energie, že to chceme zdať. Ibaže, to nie je cesta!

Život je hra, v ktorej sme my hlavní hrdinovia. My sami si píšeme svoj dej. Áno, život nás testuje neustále, ale My sme práve tí, ktorí reagujú na testy, no nie? 

Viete čo je na živote to pozitívne? 

  • Ľudskosť, ktorá sa v nách ľuďoch stále nachádza a stretávame sa s ňou každý deň. Je to celé o nastavení mysle. To ako sa správaš, tak tak sa ľudia správajú aj k tebe.
  • Nádherné čaro prírody, ktorú máme zdarma prístupnú. Každá krajina vo svete má niečo špecifické, čo nás vie očariť a doplniť nám energiu. 
  • Zvieratá. Roztomilé stvorenia, ktoré nám vždy pozdvihnú náladu a aspoň na určitý moment príjdeme na iné myšlienky. Schválne, koľký z vás majú domáceho miláčika? 
  • Strava. Toľko možností stravovania je v dnešnej dobe, že až. Objavujú sa nové recepty a štýl servírovania, o tom ani niet slov. Dodá nám pocit šťastia, lásky. Ja mám napríklad veľmi rád Chia pudding (tu na Bali ho vedia robiť nádherne), a moje chuťové poháriky doslova čarujú a tancujú.
  • Kreatívna ľudská tvorba ako napr. hudba. Muzika je niečo, čo nám dokáže úplne zmeniť náladu. Roztancovať nás v daný moment, alebo nám aj pustiť slzy z očí. Obrovská energie a zmysel je v nej.
  • Alebo čo také filmy, knihy? Tie majú poriadne hlboký zmysel, stačí čítať medzi riadkami. Mnohokrát v ľuďoch otvárajú úplne iné vnímanie světa.
  • Samotný relax. Nič nerobenie iba kochanie sa a poznanie seba samých. Sledovať myšlienkové pochody a myseľ.
  • Životné okamihy, zážitky, priatelia, rodina.

To sú niektoré pozitívne dôvody, prečo ja milujem život a som za ne vďačný. A čo je najlepšie? Mnohé z nich sú zdarma.

Oplatí sa teda žiť? Samozrejme, že áno. Aj keď sa človek nedajbože nachádza v ťažkej životnej situácii a chce sa z nej dostať, dá sa to. Stačí požiadať o pomoc a nebáť sa. Vždy je cesta.

Komentáre